1. 6. 2018

Uherskohradišťská nemocnice a.s. se včera opět připojila k mezinárodní akci Světový den bez tabáku, který má upozornit na zdravotní rizika spojená s kouřením cigaret a tabákových výrobků. Do ambulance plicního oddělení přišlo během odpoledne 33 zájemců, kteří si nechali vyšetřit plíce pomocí spirometrie.

"Je to celosvětová akce, která probíhá jednou ročně, a my se jí účastníme už počtvrté. Důležitá je hlavně pro kuřáky, kteří chtějí zjistit svoji funkční kapacitu plic, a pokud odhalíme problémy, pozveme je k dalšímu vyšetření. Díky této preventivní akci, pokud se jí účastní každý rok, si možná také uvědomí, že funkci svých plic vlivem kouření ztrácejí. Kromě spirometrie příchozím tradičně nabízíme i poradenství v protikuřácké poradně," uvedl Jiří Tihon, primář Plicního oddělení Uherskohradišťské nemocnice.

Zpracoval a další informace poskytne:
Bc. Egon Havrlant
tiskový mluvčí Nemocnic Zlínského kraje