5. 5. 2017

Valné hromady jednotlivých nemocnic ve Zlínském kraji, tedy Krajské nemocnice T. Bati, Uherskohradišťské nemocnice, Kroměřížské nemocnice a Vsetínské nemocnice, odvolaly 2. 5. 2017 dosavadní představenstva nemocnic a zvolily nová.

Předsedou představenstva všech čtyř nemocnic se stal MUDr. Radomír Maráček, členkou představenstva všech nemocnic pro personální záležitosti Mgr. Lucie Štěpánková a třetím členem je vždy člověk, pověřený řízením dané nemocnice. V Uherském Hradišti tedy MUDr. Petr Sládek, v Kroměříži MUDr. Lenka Mergenthalová, ve Vsetíně Ing. Věra Prousková. V Krajské nemocnici T. Bati se třetím členem představenstva stal ing. Vlastimil Vajdák. Cílem vzniku koncernu Nemocnic Zlínského kraje je sjednotit fungování nemocnic do jednoho celku, což by do budoucna mělo přinést snížení nákladů, zlepšení komunikace s pojišťovnami i zkvalitnění poskytované zdravotnické péče.