24. 10. 2014

22. října začalo v Uherskohradišťské nemocnici stěhování chirurgických oborů do nového centrálního objektu. Stěhování se týká chirurgie, ortopedie, traumatologie, urologie, ARO, JIP, NIP, neurologické JIP, očního oddělení, ORL a centrální sterilizace.

V důsledku stěhování byly v Uherskohradišťské nemocnici omezeny plánované operace, ty akutní se provádějí bez omezení. Provoz ambulancí (chirurgická, ortopedická, urologická, ORL, oční) nebyl v běžných ordinačních hodinách nijak omezen, stěhovat se začnou až po ukončení běžného provozu v pátek 24. 10. a během víkendu. Výjimkou je traumatologická ambulance, která funguje nepřetržitě a začne se stěhovat za provozu v neděli 26. 10. Všechny ambulance zahájí provoz v prvním nadzemním podlaží v novém centrálním objektu v pondělí 27. října v 7 hodin. Stejně tak by měla v nových prostorách (tzn. 27. 10. – pokud stěhování proběhne podle plánu a bez komplikací) začít fungovat nemocniční lékárna.
Pacienti na standardních lůžkách a JIP se budou přesouvat průběžně, nejpozději potom pacienti ARO, NIP a neurologické JIP. Oficiální zahájení provozu v celém centrálním objektu je v plánu 1. listopadu.