22. 3. 2018

Uherskohradišťskou nemocnici navštívili žáci prvního stupně základní školy Academic school Uherské Hradiště a během exkurze se seznámili s prací vybraných zdravotníků. Někteří z žáků si možná i díky takovým zážitkům vyberou pro své další studium zdravotnické obory.

Žáci první až čtvrté třídy se během své exkurze seznámili s životem pod mikroskopem, naučili se správnou hygienu rukou a procvičili první pomoc. Teorii jim zdravotníci ozvláštnili nejen o videa a obrázky, ale především o praktickou část. Zájemci si mimo jiné testovali správnou techniku mytí rukou pod UV lampou a naučili se resuscitaci na figuríně dospělého člověka.

Uherskohradišťská nemocnice s radostí podporuje zájem žáků i studentů o vědu a zdravotnické obory. „V současné době probíhá v UHN projekt Talent akademie pro studenty gymnázií z Uherského Hradiště a Starého Města, kteří zvažují zdravotnickou kariéru. Během několika sezení je zdravotníci seznamují s reálným životem v nemocnici a zajímavostmi různých oborů,“ uvedl Ing. Lubomír Gazdoš, vedoucí personálního oddělení UHN, který akce tohoto typu připravuje. V loňském roce se také uskutečnil příměstský tábor „Skapel, prosím – operace nutná!“ pořádaný ve spolupráci se Střední školou průmyslovou, hotelovou a zdravotnickou Uherské Hradiště. Letos připravujeme pro velký úspěch druhý ročník.