12. 4. 2018

Jak polohovat svého blízkého, který je upoután na lůžko? Jaké jsou nástrahy v oblasti výživy seniorského věku a jak se starat o blízkého s diabetem? Na tyto a mnoho dalších otázek získali odpověď účastníci semináře pro pečující osoby.

Uherskohradišťská nemocnice tento seminář pořádala již podruhé a tentokrát se ho zúčastnilo 15 zájemkyň z blízkého okolí. V prvním bloku seznámily fyzioterapeutky přítomné se zásadami polohování imobilních a částečně imobilních pacientů při respektování školy zad. V druhé části byla připravena přednáška o výživě v seniorském věku a nejčastějších potížích, které seniory trápí, a to včetně cukrovky. Seminář navštívila i paní Martina Kosníovská. Ta momentálně pečuje o tatínka, který kvůli komplikacím diabetu přišel o obě nohy a dodala „Stalo se to teprve nedávno, takže teď sháním informace, které by mi pomohly ulehčit péči o tatínka. Jsem moc ráda, že tato přednáška proběhla a nové poznatky určitě využiji.“