1. 6. 2021

Dnes se na dětském oddělení Uherskohradišťské nemocnice ordinoval smích, zaháněl smutek a na předpis dostali malí i mladí pacienti větší než velké množství humoru. U příležitosti dne dětí předali zdravotní klauni dětským pacientům balíček dobrot s úsměvem a písničkou na rtech.

„S dobročinnou organizací Zdravotní klaun spolupracuje dětské oddělení už od roku 2003. Pandemie koronaviru naši spolupráci na pár měsíců přerušila, nicméně o oblíbené klauny jsme nepřišli úplně, jen se přesunuli na obrazovky tabletů v rámci projektu Virtuální klauniády. Dětem se programy moc líbí, a i přes to, že jsou v nemocnici, mají na ni i veselé vzpomínky,“ sdělila Bc. Dana Hanáčková, vedoucí staniční sestra.

Bílý plášť, černá buřinka a nos barvy rajčete – to je Jindřich Holeček alias doktor Spokojený. Letos oslavil jako profesionální klaun svou plnoletost. Celých 18 let navštěvuje dětská oddělení nemocnic v kraji a přináší dětským pacientům radost a zábavu. „Dlouhodobě se věnuji divadlu pro děti, to, že jsem se stal zdravotním klaunem bylo pak vyústěním mých dosavadních aktivit. Přinášet radost, slyšet smích a vidět i přes bolístky jiskřičky v dětských očích, být pro děti tady a teď, to ze mě dělá doktora Spokojeného.“