28. 5. 2018

Počet kuřáků, kteří by chtěli zahodit cigaretu a rádi by se jednou provždy zbavili svého zlozvyku, podle lékařů Uherskohradišťské nemocnice a.s. mírně narůstá. Návštěvnost poradny pro odvykání kouření, která je součástí plicního oddělení, vzrostla za poslední rok přibližně o pětinu. Stále je to ale za rok pouze několik desítek lidí, kteří se odhodlají a obrátí se na odborníky z uherskohradišťské protikuřácké poradny. Dobrou příležitostí je Světový den bez tabáku, k němuž se letos opět připojí i Uherskohradišťská nemocnice.

„Kouření je rizikovým faktorem pro vznik celé řady onemocnění, zejména pak kardiovaskulárních, onkologických a pochopitelně plicních. Přestat kouřit není jistě vůbec snadné. Neexistuje totiž žádný univerzální recept a možností je asi tolik, kolik je kuřáků. U každého je to zkrátka jiné. Pokud se tedy kuřákovi podaří přestat s cigaretami, je to pro něj osobní vítězství,“ popsal Arnošt Sobol, zástupce primáře Plicního oddělení Uherskohradišťské nemocnice a lékař protikuřácké poradny.

Světový den bez tabáku proběhne v Uherskohradišťské nemocnici ve čtvrtek 31. května 2018 v době od 15.30 do 18.00 hodin v plicní ambulanci (přízemí budovy B). Zájemci si mohou nechat zdarma, bez přechozího objednání a bezbolestně nechat vyšetřit plíce, odborníci z poradny pro odvykání kouření jim budou rovněž k dispozici ke konzultacím.

Zpracoval a další informace poskytne:
Bc. Egon Havrlant
tiskový mluvčí Nemocnic Zlínského kraje