1. 6. 2021

Přesně před pěti lety 1. 6. 2016 se otevřely dveře prvním zákazníkům prodejny a půjčovny zdravotnických potřeb. Rekonstrukcí prostor bývalé výměníkové stanice a zahájením provozu prodejny navázala Uherskohradišťská nemocnice na velký zájem ze strany veřejnosti o již dříve poskytovanou službu půjčování polohovatelných lůžek pacientům.

Prodejna nabízí k dnešnímu dni širokou škálu zdravotnických potřeb: obvazový materiál a krytí, kompresivní punčochy, návleky, pomůcky pro onkologické, stomické i pro tělesně postižené pacienty. Bohatou nabídku doplňuje velký výběr ortopedické obuvi, respirační a inhalační pomůcky. Samozřejmostí je vydávání zdravotnických pomůcek na poukaz pojišťovny. „Snažíme se vyjít vstříc přáním našich zákazníků a pravidelně rozšiřujeme sortiment našich produktů a služeb. Nově nabízíme klientům možnost pořízení rozmanitého příslušenství ke sluchadlům,“ uvedla Mgr. Petra Dvořáková, vedoucí prodejny.

Velký zájem ze strany veřejnosti je také o služby půjčovny, která nabízí k pronájmu polohovatelné postele, postýlky pro novorozence, chodítka, vozíky, klozetová křesla, stolky a matrace. „Posláním půjčovny kompenzačních pomůcek je pomáhat zlepšit život seniorům, osobám se zdravotním postižením či po úrazech a podpořit tak jejich návrat do běžného života. Komplexní poradenství k sortimentu pak poskytujeme i rodinným příslušníkům k usnadnění péče o své blízké. Momentálně máme však historicky největší vytíženost s půjčováním novorozeneckých postýlek,“ dodala s úsměvem vedoucí prodejny.

Zdravotnickým potřebám přejeme do dalších let stále rostoucí zájem spokojených zákazníků a nadále milý, ochotný a usměvavý personál.