15. 1. 2016

Přestože letošní zima ještě “nezaútočila” v plné síle, Uherskohradišťská nemocnice je připravena na klasické zimní období velmi dobře. Přispěje k tomu i nový multifunkční stroj, který pro tyto účely nově zakoupila.

Uherskohradišťská nemocnice nevyužívá pro údržbu areálu nemocnice žádné externí firmy. A to ani v zimě, kdy k údržbě komunikací nastupují pracovníci zahrady a nádvorní čety. "Vždy má někdo z těchto pracovníků pohotovost a pokud je potřeba, aktuálně podle počasí, svolávají se ve kterýkoliv den nebo hodinu k akutní údržbě silnic, chodníků a parkovišť v areálu nemocnice," uvedl Ing. Petr Hájek, vedoucí odboru správy nemovitého majetku UHN a dodal: "Využíváme samozřejmě vlastní techniku, traktory s radlicemi nebo menší vozidla pro údržbu chodníků." Do údržbového vozového parku v letošním roce přibyl nový multifunkční stroj za 751 tisíc korun, který díky mnoha nástavcům v zimě zvládne posyp i údržbu a v létě sekat trávu. "Považujeme za velmi důležité, aby se pacienti v areálu naší nemocnice dobře orientovali a cítili se tady bezpečně. S tím souvisí také kvalitní údržba komunikací," konstatoval vedoucí ekonomicko provozního úseku UHN Ing. Vlastimil Vajdák.