26. 1. 2015

Uherskohradišťskou nemocnici navštívili zástupci nadačního fondu Kapka naděje, aby oficiálně předali dětskému oddělení nový moderní inkubátor a infuzní pumpy.

Prezidentka Kapky naděje Vendula Svobodová a ředitelka nadačního fondu Elen Švarcová předaly na novorozeneckou stanici dětského oddělení UHN přístroje v hodnotě přes 600 tisíc korun. “S Uherskohradišťskou nemocnicí spolupracujeme pravidelně a rádi,” okomentovala návštěvu nemocnice Vendula Svobodová. “Náš cíl je jednoznačný už 15 let. Postarat se, aby nemocnice, konkrétně dětská oddělení, měly potřebné vybavení. Kdybych měla osobní cíl, byla bych nejradši, kdyby děti nebyly nemocné a naší pomoci nebylo potřeba. To je ale samozřejmě utopie,” dodala.

Nový inkubátor je jeden z nejmodernějších na současném trhu, jeho provoz je naprosto bezporuchový, ovládání jednoduché. Má vestavěný monitor sledující funkce novorozence. “Za nový inkubátor jsme opravdu rádi. Stejně tak za infuzní pumpy, které slouží miminkům s neschopností přijímat potravu ústy. Živiny jim tak dodáváme do těla žílou a pomocí infuzní pumpy,” uvedla zástupkyně primáře MUDr. Irena Baroňová. Inkubátor slouží nejčastěji pro novorozence, kteří jsou předčasně narození, drobní, s dechovými problémy nebo s problémy při porodu. Uherskohradišťská nemocnice má nyní celkem čtyři inkubátory.

Závěrem návštěvy ještě Vendula Svobodová obešla všechny maminky na šestinedělí a rozdala jim dárky pro miminka – plyšové medvídky.