11. 6. 2017

Benefiční akce Uherskohradišťské nemocnice Den pro rodinu, která se uskutečnila v sobotu 10. června, přilákala přes tisíc dětí a jejich rodičů. Výtěžek z akce, který se tentokrát vyšplhal na téměř 50 tisíc korun, poputuje na celoroční projekt nemocnice Rok srdce.

Pro malé i velké návštěvníky byla připravena spousta soutěží, vzdělávacích programů či jiných tvůrčích aktivit. Za absolvování osmi vybraných disciplín mohly děti získat také malou odměnu. Dále zde byly k vidění ukázky práce policie, hasičů, záchranářů a zdravotníků Uherskohradišťské nemocnice. Zájemci si mohli nechat vyšetřit znamínka, změřit tlak, zkusit rehabilitační cvičení, první pomoc, zjistit pod speciální UV lampou čistotu svých rukou nebo namalovat panenku Kiwanis.

Nechyběla ani jízda na koních a golfovém vozíku, skákací hrad a bohatá tombola, jejíž hlavní cenou byl poukaz na mobilní telefon. Velký úspěch sklidila i loutková pohádka Sněhurka a sedm trpaslíků v podání Lenky Sasínové z Divadla Brod, kterou však přerušil déšť. Po krátké přeháňce následovalo losování cen a slavnostní předání finančního šeku od partnerského nadačního fondu VIAIVA, který zastupovala Ing. Ivana Vaculíková, mamince Adámka Zubalíka, který od narození trpí dětskou mozkovou obrnou. Dar bude použit na rehabilitaci malého Adámka.

Hlavními sponzory akce byly Všeobecná zdravotní pojišťovna a firmy, Auto Games, Delikomat, Fatra Napajedla, Chrištof, Linea Nivnice, Hamé, mm cité, Relax 21, NTS Prometal, Karlovarské minerální vody, Makro, Vodafone, Niko, Ford a Fiat. Mediálními partnery byli Dobrý den s Kurýrem a televize TVS. Všem moc děkujeme!

Poděkování za spolupráci patří také ZŠ a MŠ Čtyřlístek, dále dobrovolníkům, studentům Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické v Uherském Hradišti, a v neposlední řadě zaměstnancům nemocnice, kteří se na Dni pro rodinu aktivně podíleli.

Další benefiční akcí UHN bude v neděli 3. září v 17 hodin opět v areálu nemocnice koncertní zpracování Hry o pyžama v režii Slováckého divadla.