2. 6. 2015

Zástupci Nadace Křižovatka a firmy Hamé, která nadaci sponzorsky podporuje, dnes předali dětskému oddělení Uherskohradišťské nemocnice pět nových monitorů dechu BABYSENSE II.

Nadace Křižovatka se věnuje podpoře povědomí veřejnosti o syndromu náhlého úmrtí kojenců "SIDS" a o možnostech ochrany ohrožených dětí do jednoho roku věku. "Monitor dechu přivolá pomoc světelnou i zvukovou signalizací, když se dech miminka zastaví nebo zpomalí natolik, že by ho ohrozil na životě," popsala Sabina Sklenářová, ředitelka Nadace Křižovatka. Během svého působení nadace vybavila české nemocnice více než 5600 monitory dechu v celkové hodnotě 25 milionů korun. Dětskému oddělení v UHN pomáhá již řadu let, spolu s firmou Hamé věnovala monitory dechu také před dvěma roky.

"Společnost Hamé se jako významná firma v našem regionu zajímá o své okolí a snaží se v rámci možností podporovat veřejně prospěšné aktivity. S Uherskohradišťskou nemocnicí spolupracujeme dlouhodobě a náš dar v podobě monitorů dechu určitě přispěje správné věci na správném místě. Tyto moderní přístroje lékařům pomohou ještě dále zlepšit péči o dětské pacienty a zabránit tak případným tragédiím.  Sám mám dvě malé děti a vím, že je to opravdu to nejcennější, co člověk má," řekl generální ředitel Hamé Martin Štrupl. "Velmi si vážíme každého, kdo chce naší nemocnici pomoci, ať už to jsou jednotlivci nebo společnosti. S firmou Hamé trvá spolupráce již několik let a já věřím, že to tak zůstane i do budoucna," uvedl předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petr Sládek.
Monitory dechu vítají i samotné maminky. "Jsem za tento přístroj moc ráda," svěřila se Jana Fiamoli, maminka půlroční Kristýnky, se kterou je hospitalizovaná na dětském oddělení UHN a dodala: “Monitor dechu jsem měla zapůjčený i doma, dává mi to určitou jistotu."

hospitalizovaná maminka Jana Fiamoli s dcerou

primář dětského oddělení UHN MUDr. Jan Petrželka s generálním ředitelem Hamé Martinem Štruplem

primář dětského oddělení UHN MUDr. Jan Petrželka s ředitelkou Nadace Křižovatka Sabinou Sklenářovou