9. 11. 2015

Módní návrhářka Marie Zelená představila na módní show v Ostrožské Nové Vsi mimo jiné své nové projekty, zaměřené na nemocné děti. Jedním z nich je speciální sada zástěr, které se objeví i na dětském oddělení Uherskohradišťské nemocnice.

Speciální zástěry s pohádkovými motivy jsou určeny zdravotníkům na dětských odděleních. Kromě Uherskohradišťské nemocnice je budou používat zdravotníci také ve Zlíně, Brně a Kyjově. Společenského večera se zúčastnil i primář dětského oddělení UHN MUDr. Jan Petrželka. "Originální zástěrky využijeme v rámci herní terapie na dětském oddělení, budou se hodit zvláště u malých a méně přizpůsobivých pacientů," uvedl primář. Zdravotnické zástěry začala Marie Zelená vytvářet v rámci dlouhodobého projektu Návraty k hodnotám.